Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Boże Ciało 2016: KATOLICY NA ULICY – GDAŃSK (KANAAN)

2016/05/26

 

„Miłosierdzie człowieka – nad jego bliźnim, a miłosierdzie Pana nad całą ludzkością”. (Syr 18,13)

 

Jezus źródłem Miłosierdzia” to hasło wydarzenia ewangelizacyjnego Katolicy Na Ulicy 2016, które odbędzie się na Długim Targu w Gdańsku w Uroczystość Bożego Ciała. Temat tegorocznej edycji związany jest z obchodami roku Miłosierdzia Bożego ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

 

– To spotkanie chcemy skierować do wszystkich osób, nie tylko cierpiących, samotnych i wykluczonych. Wierzymy w to, że Jezus chce dotykać ludzkich serc miłosierdziem przez głoszone słowo, pieśni, konferencje, świadectwa przemienionego życia, w trakcie naszego spotkania na Długim Targu – mówi ks. Andrzej Niemcewicz, koordynator tegorocznej edycji Katolicy Na Ulicy i dodaje – Pragniemy realizować przykaz Jezusa do św. siostry Faustyny „Mów światu całemu o moim miłosierdziu” w tym szczególnym czasie. Nawiążemy również do obchodów 1050-lecia chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

 

 

W tym roku na spotkaniu na gdańskiej starówce będzie prowadzony festyn ewangelizacyjny, podczas którego zagra zespół “Jeszcze raz”, odbędą się pantomimy, tańce, świadectwa życia, konkursy i zabawy dla całych rodzin oraz prezentacja dzieł miłosierdzia realizowanych w Kościele na terenie naszej archidiecezji. Tradycyjnie zostanie odtańczony Polonez, który stał się już stałym elementem tego wydarzenia, a w drugiej części “Wieczór Uwielbienia” poprowadzi zespół Kuby Kornackiego “Kanaan w składzie: Cezary Paciorek, Grzegorz Nadolny, Maciej Afanasjew, Grzegorz Lewandowski oraz Mateusz Otczyk. Ponadto z zespołem śpiewają: Małgorzata Kornacka, Paulina Grochowska oraz Oksana Terefenko.

 

 

Inicjatywa Katolicy na Ulicy organizowana jest od 17 lat. W 1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna. Od tego momentu wpisała się ona na stałe w trójmiejskie wydarzenie kulturalno-ewangelizacyjne. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”.

 

 

Kontakt dla dziennikarzy:

Agnieszka Kminikowska, email: agnieszka@enterpr.pl, tel.: +48 662 051 858

 

 

Program imprezy ewangelizacyjnej

Katolicy Na Ulicy”

 

16.30 – 18.30 – Festyn ewangelizacyjny

  • zespół „Jeszcze raz”, tańce, pantomimy ewangelizacyjne, świadectwa życia, zabawy i konkursy dla całych rodzin
  • Ta część została podzielona na 4 półgodzinne bloki, prezentujący Boże Miłosierdzie w następujących kontekstach:
  1. daru życia
  2. chrztu świętego – nawiązanie do 1050 – lecia Chrztu Polski
  3. Jezusa Chrystusa, który daje nam nowe życie
  4. dzieł Miłosierdzia, które są obecne w diecezji, a do których jesteśmy zaproszeni

18.30 – 19.00 Polonez

 

19.15 – 20:30 Wieczór Uwielbieniazespół „Kanaan

20.30 – 21.00 Modlitwa za miasto i zakończenie

W czasie całej imprezy będzie odbywała się ewangelizacja bezpośrednia.

 

Więcej również na: https://www.facebook.com/events/118680198536300/

 

 

Szczegóły

Data:
2016/05/26
Wydarzenie Categories:
, , ,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Gdańsk, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo