Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KONCERT BETLEJEM W SPODKU – KATOWICE

2015/01/06

[wpsr_facebook][wpsr_plusone]

W uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia 2015 r. o godz. 18 w katowickim Spodku odbędą się archidiecezjalne obchody 90. rocznicy ustanowienia Diecezji Katowickiej. Zapraszamy do „Betlejem w Spodku”, będącym połączeniem koncertu z rodzinnym kolędowaniem. Nie zabraknie też bożonarodzeniowych życzeń Metropolity katowickiego i dzielenia się opłatkiem. Usłyszymy gwiazdy estrady: Annę Marię Jopek, Natalię Niemen i Kubę Badacha wraz z solistami i chórem TGD. Artyści wykonają repertuar złożony z kolęd pochodzących z różnych stron świata m.in.: z Ukrainy, Austrii, Francji, Anglii, Portugalii, Wenezueli, Puerto Rico, Ameryki Północnej i Afryki. Utwory zostaną wykonane w aranżacjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Przed nami niezwykły koncert, w którym pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata przeplatać się będą z najpiękniejszymi kolędami polskimi. Wieczór, w którym tradycja spotka się ze współczesnością, pop i gospel z muzyką folkową, młodzi wokaliści z doświadczonymi artystami. Ziemia spotka się z Niebem. My zaś spotkajmy się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem.

Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczymy na organizację ŚDM 2016.

Bilety w cenach: 40 zł, 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w zakrystii oraz na probostwie. Bilety są także dostępne na Ticketpro i Ticketportal.

 

ZOBACZ – KOLĘDY NA WWW.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

TGD – najsłynniejszy polski ekumeniczny chór pop-gospelowy, którego każdy koncert stanowi niepowtarzalne przeżycie duchowe i artystyczne. Zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne denominacje chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski.  Twórczość TGD jest wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkudziesięcioosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Zespół powstał 32 lata temu, w tym okresie nagrał dziewięć albumów muzycznych, trzy koncerty telewizyjne oraz trzy radiowe.Więcej na: www.tgd.kdm.pl.

Anna Maria Jopek – słynna na całym świecie polska wokalistka jazzowa. Wychowana w rodzinie muzycznej z korzeniami tradycji polskiej sztuki ludowej, wykształcona w klasie fortepianu na Akademii Fryderyka Chopina w Warszawie, doświadczona w Manhattan School of Music w sekcji jazzowej, lecz jak sama podkreśla, jej droga w muzyce rozwidla się na wiele ścieżek. Tylko w ostatnich sezonach wystąpiła na legendarnej scenie Hollywood Bowl obok wielkiego Ivana Linsa pod batutą Vince’a Mendozy, śpiewała w duecie z Bobby’m McFerrinem, przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti, wystąpiła w słynnej Queen Elizabeth Hall i tego samego dnia u boku Nigela Kennedy‘ego w Royal Festival Hall. Przygotowała również światową wersję słynnej płyty Pat Metheny & Anna Maria Jopek „Upojenie“, stworzyła muzykę do filmu animowanego i obdarowała fanów przejmującą, koncertową płytą „Jo & Co“, gdzie partnerują jej m.in. Richard Bona, Mino Cinelu i Dhafer Youssef. www.annamariajopek.pl

Natalia Niemen – piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Jako starsza córka Czesława Niemena z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. Zdjęcie: Mateusz Otremba

Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci (dawniej Polucjanci) oraz członek grupy The Globetrotters. Od początku poszukiwaniu własnej artystycznej drogi towarzyszyły Kubie sprzyjające okoliczności. Jako niespełna dwunastolatek dołączył do międzynarodowego zespołu musicalu „Peace Child”, a kilka miesięcy później towarzyszył występom muzyków Big Bandu Wiesława Pieregorólki. Spiewał m.in. z Andrzejem Zauchą, Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem, Ewą Bem i Kayah. Ma na swoim koncie także albumy solowe. www.kubabadach.pl

Bilety do nabycia w parafiach oraz w sieciach Ticketpro i Ticketportal
Całkowity dochód z koncertu dofinansuje Światowe Dni Młodzieży 2016

Szczegóły

Data:
2015/01/06
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
http://mlodzidlamlodych.pl/betlejem-w-spodku/

Organizator

Archidiecezja Katowicka

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Katowice, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo