Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Uwielbienia – Opole // Boże Ciało – 4 czerwca 2015

2015/06/04

Darmowy
Koncert Uwielbienia - Opole 2015

4 czerwca 2015, w wieczór Uroczystości Bożego Ciała odbędzie się kolejny Koncert Uwielbienie Opole 2015! Duszpasterstwo Ressurexit wraz z diecezjalnym radiem DOXA FM i Odnową w Duchu Świętym diecezji opolskiej organizuje po raz szósty uwielbienie Boga. Start o 19.30, park na osiedlu im. Armii Krajowej w Opolu.
Inicjatywa ta zainspirowana rzeszowskim koncertem Jednego Serca Jednego Ducha, od pięciu lat łączy się w diecezji opolskiej z modlitwą za młode pokolenie w parafiach. W wieczór uroczystości Bożego Ciała kilka tysięcy ludzi z terenu całej diecezji (i nie tylko) wspólnym śpiewem uwielbia Boga obecnego wśród nas w sakramencie Eucharystii. Konkretnym owocem dotychczasowych koncertów są także liczne Wieczory uwielbienia, odbywające się w naszej diecezji, które gromadzą tysiące ludzi na wspólnej modlitwie.
Koncert Uwielbienia w roku ubiegłym zgromadził ponad 6000 ludzi.

 

Od pierwszego koncertu, uwielbieniu przewodzi raciborski zespół Przecinek, z towarzyszeniem wielu zaprzyjaźnionych muzyków. W poprzednich edycjach koncertu wzięli m.in.: Poldek Twardowski, Marta Florek, Bartek Jaskot, a także młodzi artyści związani z Akademią Muzyczną w Katowicach.
Muzykom towarzyszy Chór Corpus Christi, który tworzą uczestnicy Warsztatów Uwielbienia (zapisy do 26 kwietnia TUTAJ) prowadzonych przez studentów i absolwentów Wrocławskiej Akademii Muzycznej.

 

„W ten sposób chcemy promować młode talenty, dać okazję do pracy z profesjonalnymi muzykami, ale także chcemy uczyć się modlitwy Uwielbienia poprzez śpiew.” – mówią organizatorzy.

 

Namacalnymi owocami opolskich Koncertów Uwielbienia są wydawnictwa płytowe: Płyta DVD (KU 2011), Płyta Podnieście głowy, nabierzcie Ducha (2012), Płyta Odrodzeni (2013), które rozeszły się w nakładzie 2000 – 3000 egzemplarzy. Internetowa strona Koncertu zawiera liczne materiały dokumentujące rozwój tego dzieła w ciągu minionych lat.

 

Nasza relacja z Koncertu Uwielbienia 2014 – przeczytacie na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

W roku 2015 aranżacje przygotowują Jakub Michalak z zespołu Przecinek i młody rybnicki muzyk i aranżer – Piotr Kotas. Wokaliści tegorocznego koncertu to: Monika Fita i Zuzanna Tomaszewska (zespół Przecinek), Agata Seidel (młoda uzdolniona wokalistka z Kędzierzyna Koźla) oraz Bartek Jaskot i Mirosław Kopyto, a także wokaliści zespołu Piąty Wyraz – Anna Humeniuk, Magdalena Hołyk i Filip Trela

Zobacz więcej koncertów na Boże Ciało – dołącz od wydarzenia na facebooku >>>

opole_KU_Boze_Cialo_2015_small

Szczegóły

Data:
2015/06/04
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Duszpasterstwo Ressurexit

Miejsce

Opole – os. Armii Krajowej
os. Armii Krajowej
Opole, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo