Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Orszak Trzech Króli 2017 – „Pokój i dobro” w całej Polsce!

2017/01/06

Darmowy
Orszak Trzech Króli 2017

6 stycznia 2017 roku już po raz kolejny ulicami Warszawy i kilkuset miejscowości w Polsce przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Będą podążać na wierzchowcach, w bogato strojonych szatach i nakryciach głowy. Mapa miejscowości, gdzie pojawi się Orszak znajduje się na www.orszak.org.

 

Orszak Trzech Króli współpracuje też ściśle z innymi dobrymi wydarzeniami – 6 stycznia 2017 odbędzie się premiera filmu „Józef i Maryja” (więcej info>>>) oraz 21 stycznia 2017 odbędzie się Betlejem w Warszawie (więcej info>>>). Polecamy też Kolędowanie w Docelowie (Warszawa, więcej info>>>)

Pozdrowienia i życzenia dla uczestników Orszaków Trzech Króli przesłała para prezydencka.

„Inicjatywa organizowana na ulicach polskich miast, wsi i miasteczek barwnych korowodów stała się już pięknym zwyczajem, który przybliża symbolikę i znaczenia Święta Objawienia Pańskiego. Z radością dostrzegamy, że każdego roku Orszak gromadzi coraz większą liczbę osób, a kolejne miejscowości w kraju i za granicą podejmują ten dawny jasełkowy obyczaj.” – czytamy w liście.

Para prezydencka odnosi się również do tematyki Orszaku 2017.

„Pokój i Dobro” – słowa franciszkańskiego pozdrowienia towarzyszące w tym roku Orszakowi Trzech Króli wskazują na bardzo ważne wartości, o które powinien zabiegać każdy człowiek. Troska o nie przejawia się też w obszarze ochrony natury. Do powzięcia tej odpowiedzialności zachęca nas również Papież Franciszek, który odwiedził naszą Ojczyznę podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.”

Orszak Trzech Króli 2017 – ostatnie dni przygotowań!

Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji „ORSZAKU TRZECH KRÓLI”. W prawie 450 miejscowościach w Polsce i na całym świecie trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który wyruszy w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytani, USA a nawet w Afryce!. W setkach szkół, parafii i domach kultury wolontariusze kończą już przygotowania. W rodzinach powstają konkursowe szopki betlejemskie, a lokalne społeczności mocno rywalizują, aby zdobyć do swojego Orszaku wielbłąda. Ósmy Orszak wyruszy za za kilka dni czyli 6 stycznia 2017 roku.

Kolędy można już dzisiaj kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

Orszak Trzech Króli - Warszawa

Orszak Trzech Króli 2015 – Warszawa / fot. Mateusz Stolarski

 

Szczegóły

Data:
2017/01/06
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Fundacja Orszak Trzech Króli
Strona internetowa:
http://orszak.org/

Miejsce

Polska
Polska + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo