Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Oświęcim// Małopolski Festiwal Jackowe Granie 2015

2015/08/14 - 2015/08/16

Małopolski Festiwal „Jackowe Granie”, który w dniach 14 do 16 sierpnia 2015r., po raz ósmy już odbędzie się w Oświęcimiu jest cykliczną inicjatywą kulturalną, związaną tematycznie i czasowo z przypadającym w tym okresie świętem św. Jacka.Dodatkowo w tym roku stanowić on będzie integralną część Święta Patrona Miasta oraz co jest nowinką, Salezjańskiego Święta Młodzieży, czyli „Savionaliów”. Patronat: www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Tym samym organizatorzy spodziewają się przybycia kilkuset młodych ludzi związanych z salezjańskimi placówkami rozsianymi po całej południowej Polsce. Żeby uświadomić rozmach i wielość atrakcji (zarówno kulturalnych jak i sportowych), przygotowanych dla wszystkich uczestników, wystarczy wspomnieć, że w trakcie trzech dni pomiędzy 14-16.sierpnia 2015r., będzie można wysłuchać koncertu ks. Jakuba Bartczaka,  zespołów: „Propaganda Dei”, „Albo i Nie”, Krakow Gospel Choir, zaś koncert finałowy pod przewodnictwem solisty Piotra Mireckiego odbędzie się 15 sierpnia na Rynku Starego Miasta. Ponadto miłośnicy zdrowego trybu życia będą mogli uczestniczyć w III Patronalnym Biegu „Biegać jest Bosko”, zaś na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje w postaci wieloboju, tańców integracyjnych czy pokazów cyrkowych. Wspaniałym zwieńczeniem tegorocznych obchodów będzie kolorowy, rozśpiewany i pełen radości „Marsz Radości”, który w Niedzielę 16 sierpnia przejdzie ulicami Naszego miasta.

 

Dla zmęczonych fizycznie, organizatorzy przygotowali „coś” dla pokrzepienia ducha i dlatego
w tych dniach na pewno nie zabraknie Eucharystii czy osobistych spotkań z salezjanami – zakonnikami żyjącymi w duchu ks. Bosko.

 

Jak widać, tegoroczny MAŁOPOLSKI FESTIWAL JACKOWE GRANIE to kilkadziesiąt godzin wspaniałej zabawy w samym środku lata, a zarazem doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu bez względu na wiek i zainteresowania i na pewno wszyscy przybyli nie będą czuli się zawiedzeni.

Szczegóły

Start:
2015/08/14
Koniec:
2015/08/16
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Unnamed Venue
Oświęcim, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo