Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Popiełuszko – Litania Wolności / Warszawa – uroczysta premiera

2017/03/26

30 PLN
Popiełuszko - Litania Wolności

POPIEŁUSZKO – LITANIA WOLNOŚCI

26 marca 2017 o godz. 17:00 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce odbędzie się uroczysta premiera najnowszego projektu muzyczno-wizualnego zespołu El Camino z udziałem Adama Woronowicza „ Popiełuszko – Litania wolności ”. Bilety po 30 zł do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl lub stacjonarnie w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, Warszawa)

33 lata temu pewien kapłan wypowiedział na Eucharystii następujące słowa: „ Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy.” Nie wiedział on, że była to jego ostatnia Eucharystia, że nie będzie mu dane już nigdy więcej sprawować tej ofiary na ziemi. Był to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

„Popiełuszko – Litania Wolności” to duży projekt multimedialny: 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El camino – muzyka napisana na 12 osobowy zespół z sekcją smyczkową. Nieodłącznym elementem „Litanii Wolności” są wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie Mszy za Ojczyznę – czyta je Adam Woronowicz – odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Całość dopełnia pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana.

„Chcemy zachęcić Was do tego, aby zgłębić historię jego życia oraz aby swoje potrzeby, smutki, radości i rozterki zanosić do jego rąk, bo ks. Jerzy tak jak napisał na swoim prymicyjnym obrazku, Bóg „leczy rany naszych serc”.” – mówią członkowie zespołu El Camino.

KUP BILET:  POPIEŁUSZKO – LITANIA WOLNOŚCI >>>

Zespół El Camino został zawiązany jesienią 2010 roku. Repertuar grupy stanowią autorskie piosenki inspirowane muzyką gospel, jazzem i współczesną muzyką elektroniczną. El Camino ma na swoim koncie koncerty m. in. na Zaduszkach Jazzowych w Garwolinie i w Sanktuarium w Górkach. Między listopadem 2010, a lutym 2011 roku został zarejestrowany materiał obejmujący 9 kompozycji. Płyta zespołu El Camino pt „Bliżej” ukazała się we wrześniu roku 2011. Zespół wystąpił w Debiutach 2012, a następnie przygotował niesamowity materiał Drogi Krzyżowej – oratorium wielkopostne „MIŁOŚĆ NIEPOJĘTA”.

 

Popiełuszko - Litania Wolności

 

Organizatorzy wydarzenia: El Camino, Centrum Kultury Dobre Miejsce

Partner: Chrześcijańskie Granie

Patroni medialni: Niedziela, Radio Warszawa, Salvatti.pl, Gimnazjum Popiełuszki, Miesięcznik Wychowawca, Dwutygodnik młodzieży katolickiej Droga, Opoka, Tak Rodzinie, Idziemy, KMDM.pl, Klubo-restauracja DOCELOWO, Gazeta Polska, Chrześcijańskie Granie, KoncerTY+, Telewizja Republika, Gość Niedzielny, Niezależna.pl

Patronat honorowy: Parafia św. Stanisława Kostki na Żoliborzu

 

Podoba się? Możesz zaprosić El Camino do siebie – wejdź i zobacz ich wizytówkę w naszym serwisie:

Szczegóły

Data:
2017/03/26
Koszt:
30 PLN
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

El Camino
Strona internetowa:
http://koncerty.chrzescijanskiegranie.pl/el-camino-zespol/

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo