Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

ŚDM 2016: GÓRA KARMEL (KATOWICE)

2016/07/23

ŚDM 2016: Katowice jeszcze tego nie widziały. Kilkanaście tysięcy młodych ludzi z 55 krajów z całego świata i kilkadziesiąt tysięcy ludzi ze Śląska spotka się na katowickim lotnisku Muchowiec, aby zrobić wspólny „raban”, do którego wzywał papież Franciszek. Spotkanie na Górze Karmel już 23 lipca. Na jednej scenie polscy i zagraniczni wykonawcy! Wśród nich Steven Curtis Chapman, Colony House i TGD.- podaje sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Zobacz: ŚDM KRAKÓW 2016- program

Na katowickim lotnisku Muchowiec zrobi się naprawdę międzynarodowo. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą, po której na wielkiej scenie pojawią się grupy międzynarodowe. Na przedstawienie każdego narodu i wspólnoty zabrakłoby czasu, dlatego dokonana zostanie prezentacja kilku wybranych grup pochodzących z czterech stron świata – Korei, Ugandy, Argentyny i Włoch. Młodzież z różnych kontynentów w wybrany przez siebie sposób przedstawi bogactwo kulturowe swojego kraju ukazując różnorodność Kościoła katolickiego na całym świecie.

 

Ogień popłynie ze sceny – od godz. 16:15

Z biblijną Górą Karmel ściśle związany jest prorok Eliasz. Podczas wydarzenia zostanie wystawione widowisko przedstawiające historię biblijnego bohatera. „Jak ogień)” to wyjątkowe widowisko muzyczno-aktorskie. Na scenie stanie ponad 100 artystów, którzy przeniosą publiczność w czasy starożytnego Izraela. Solistom wtórował będzie Zespół Wokalny 6 na 6 z Rybnika, zaś instrumentalnym trzonem widowiska będzie zespół Chwila Nieuwagi oraz towarzysząca mu Orkiestra Symfoniczna Absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach pod batutą Piotra Kotasa. Nie zabraknie również tancerzy (Zespół Taneczny Studentów PWST i WTT), a nawet… motocyklistów Katolickiego Klubu Motocyklowego Soul Hunters.

 

To co najważniejsze, czyli Eucharystia – od godz. 17:30

Przy Ołtarzu podczas Mszy św., która zostanie odprawiona na lotnisku stanie w sumie 25 biskupów i 250 księży z całego świata i będzie jej przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Międzynarodowy wymiar wspólnego przeżywania liturgii zostanie podkreślony również poprzez czytanie Słowa oraz modlitwę w różnych językach – włoskim, hiszpańskim, angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, czeskim, rosyjskim i chińskim. Eucharystię swoim głosem ubarwi zespół „Twoje Niebo” prowadzony przez o. Mariusza Wójtowicza wraz z chórem młodzieży z Katowic, tworzonym specjalnie na to wydarzenie.

 

Colony House, Steven Curtis Chapman,TGD – od 19:00

Na koniec spotkania na scenie pojawią się zagraniczne i polskie zespoły grające muzyką chrześcijańską. Gwiazdą wieczoru będzie Steven Curtis Chapman uznany jako jeden z najlepszych piosenkarzy muzyki chrześcijańskiej, który wydał ponad 20 albumów. Chapman sprzedał ponad 10 milionów albumów i ma na swoim koncie 10 złotych i platynowych płyt. Wokalista zdobył 5 nagród Grammy, 58 nagród GMA Dove Awards oraz nagrodę American Music Awards, więcej niż jakikolwiek artysta w historii. Supportem dla Stevena Curtis Chapmana będzie zespół Colony House. Na scenie zaprezentuje się również jeden z najbardziej znanych zespołów muzyki gospelowej w Polsce – chór TGD.


Na spotkanie na Górze Karmel zaproszeni są przede wszystkim wszyscy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, Parafialne Centra ŚDM, rodziny przyjmujące pielgrzymów na czas Dni w Diecezji oraz cała młodzież archidiecezji katowickiej wraz ze swoimi rodzinami. Szczególnie zapraszamy uczestników ŚDM 1991 roku w Częstochowie oraz tych, którzy byli na Muchowcu w 1983 roku na spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
2016/07/23
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Katowice, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo