Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Solne Uwielbienie 2017 – Wieliczka / Boże Ciało 2017 (15 czerwca)

2017/06/15

Darmowy
Solne Uwielbienie 2017 Boże Ciało 207 wieliczka

Solne Uwielbienie 2017Solne Uwielbienie 2017 już 15 czerwca na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. To już po raz czwarty zabrzmią dźwięki największego koncertu uwielbienia w Boże Ciało 2017 w Małopolsce. Rozpocznie się on o godzinie 19:00. Na scenie wystąpi m.in. Krzysztof Iwaneczko i raper Arkadio. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Ziemiec. Wydarzenie pod patronatem Chrześcijańskiego Grania. Wstęp wolny!

Centralnym punktem koncertu Solne Uwielbienie 2017, tradycyjnie będzie uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie wspólnoty Galilea. W koncercie zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce wystąpią Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, zespół PDF, kwartet smyczkowy Bonjour, powołany na tę okoliczność Chór Solnego uwielbienia oraz połączone schole dziecięce. Gościem specjalnym będzie dziennikarz, Krzysztof Ziemiec.

– Od trzech lat Małopolska Arena Lekkoatletyczna zamienia się w uroczystość Bożego Ciała w miejsce modlitwy i spotkania Kościoła. Dotychczas gromadziliśmy się żeby przygotować się do wyjątkowego wydarzenia, jakim były Światowe Dni Młodzieży. W tym roku będziemy dziękować za dar spotkania z papieżem Franciszkiem i młodymi ludźmi z całego świata. Mam nadzieję, że po raz kolejny tego dnia będzie z nami nie tylko młodzież, ale również całe rodziny – mówi o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca koncertu.

Solne Uwielbienie – historia:

Koncert Solne uwielbienie odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 roku. Cykliczne wydarzenie stanowiło przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się również Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach. W poprzednich latach w koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek i Arturo Mari.

Organizatorami koncertu Solne uwielbienie są Miasto i Gmina Wieliczka oraz wieliccy franciszkanie.

Znajdź inne koncerty na Boże Ciało 2017:

Boże Ciało 2017

A tak było rok temu:

Szczegóły

Data:
2017/06/15
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Solne Uwielbienie
Strona internetowa:
www.solneuwielbienie.pl

Miejsce

Wieliczka – Solne Uwielbienie
Gabriela Narutowicza
Wieliczka, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo