Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Strefa Chwały Festiwal 2014 – Stary Sącz

2014/06/12 @ 8:00 am - 5:00 pm

Modlitwa, ewangelizacja, radość – trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji rekolekcji Strefa Chwały Festiwal. Jak już pisaliśmy Będzie bardzo dużo muzycznego uwielbienia, ale nie zabraknie także konferencji, spotkań w grupach, znamienitych gości i…ciszy. Można już się zgłaszać!

 

W dniach od 4 do 8 lipca w Starym Sączu pod hasłem „Kto jest Twoim bohaterem” odbędzie się XXII Spotkanie Muzyków Chrześcijan Strefa Chwały Festiwal. Do tego przepięknego miasteczka, położonego w zbiegu Dunajca i Popradu, na tle pasma Radziejowej i Przehyby, zjadą muzycy, plastycy, aktorzy, dziennikarze, politycy, a także księża. Strefa Chwały Festiwal to wyjątkowe spotkania osób różnych profesji, którzy na co dzień żyją według wartości chrześcijańskich. Jak każdego roku będzie dużo radości, rozmów, muzyki, a przede wszystkim modlitwy, także tej wyrażanej śpiewem, grą na instrumencie.

 

 

W tym roku konferencje kerygmatyczne będzie głosił o. Jacek Dubel CSsR – Przewodniczący Senatu Ogólnopolskiego Porozumienia Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji; Członek Zarządu Stowarzyszenia ALFA Polska, członek Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Będą także spotkania w grupach oraz konferencje tematyczne m.in. na temat rodziny, roli mediów w nowej ewangelizacji, piękna liturgii.

 

Podczas Strefa Chwały Festiwal do Starego Sącza przyjadą m.in. bp. Andrzej Jeż, bp. Grzegorz Ryś, x.Marek Gancarczyk, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Marek Jurek.

 

Za muzyczną oprawę odpowiedzialny jest Robert Cudzich, który do diakoni muzycznej zaprosił członków m.in. takich zespołów jak: Amenband, NewLife’m, Deus Meus, Play&Pray, o.Andrzej Bujnowski OP wraz z Hubertem Kowalskim dbając o piękno liturgii przygotowują śpiewy czterogłosowe z akompaniamentem orkiestry.

 

Szczególnym dniem rekolekcji będzie niedziela (6 lipca), która tradycyjnie już będzie miała charakter otwarty. Będzie to Rodzinne Świętowanie Niedzieli – czas zabaw rodzinnych, koncertów, świadectw i zakończymy ten dzień nocnym uwielbieniem.
Podczas trwania Strefa Chwały każdy znajdzie coś dla siebie. Poza głównym planem będzie specjalny program dla młodzieży w wieku 12-16 lat, a rodzice mniejszych dzieci także nie muszą się martwić, albowiem dla tych najmniejszych pociech przygotowane są gry i zabawy pod czujnym okiem animatorów. Trochę historii, szczegółowe informację i możliwość rejestracji dostępne na odnowionym serwisie www.strefachwalyfestiwal.pl.

 

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ

 

Organizatorem Strefa Chwały Festiwal jest Stowarzyszenie Muza Dei. Chrześcijańskie Granie objęło patronatem całe wydarzenie.

Szczegóły

Data:
2014/06/12
Czas:
8:00 am - 5:00 pm
Strona internetowa:
http://www.strefachwalyfestiwal.pl

Miejsce

Plac Papieski
Stary Sącz, Polska + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo