Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Warsztaty Gospel – Poznań

2014/11/29 - 2014/11/30

Fundacja Pro Novis z Poznania, organizator wydarzeń muzycznych Gospel, zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, na  XII Poznańskie Warsztaty Gospel  oraz niepowtarzalny Koncert Finałowy i Koncert Gospel Joy ! Patronat nad wydarzeniem objął www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Warsztaty Gospel od 12 już lat organizowane są w całej Polsce przez Fundację Pro Novis. W jednym miejscu i o jednym czasie zbiera się nawet kilkaset osób, które chcą doświadczyć czegoś niezwykłego  i miło spędzić czas. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trzygłosowym (sopran, alt, tenor). Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni.

 

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, napełnia je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa – Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami. Rzeczywiście, jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Z pewnością jest to moment zatrzymania się i oderwania  od zwykłej, często monotonnej rzeczywistości. Kto nie spróbuje, ten nigdy się nie dowie….

 

Do uczestnictwa w warsztatach może zgłosić się każdy! Wiek nie gra żadnej roli. Byli już uczestnikami  70-latkowie oraz 5 letnie dzieci. Od wielu lat na warsztaty przychodzą całe rodziny! Nie jest istotne doświadczenie śpiewania w chórze, nie ma też żadnych przesłuchań. Z pewnością przydaje się minimalna znajomość języka angielskiego, jednak jej brak nie stanowi bariery, gdyż wszystkie teksty będą przetłumaczone w książeczkach warsztatowych na język polski.
W tym roku instruktorem warsztatów będzie Tyree Moriss z USA, który wspólnie ze swoim zespołem Tyree Morris & Hearts of Worship występuję na festiwalach muzycznych, w kościołach i na konferencjach, często w obecności 70.000 widowni ! Elektryzujące współczesne dźwięki mieszają się z hip-hop, R&B, retro-funk, jazz i neo-soul, tworząc niezapomniany spektakl, angażujący publiczność, dający wolność i radość. Gościnnie wystąpi wspaniała wokalistka  Beverly Minor z Atlanty (USA) i oczaruje słuchaczy swoim „czarnym” głosem, wykonując solo, kilka gospelowych utworów.
Spotkanie z muzyką Gospel dla DZIECI ! W niedzielę, 30 listopada, organizator zaprasza wszystkie dzieci do 13 roku życia, które niekoniecznie potrafią, ale lubią śpiewać, na Dziecięce Warsztaty Gospel. Istruktorką będzie Agnieszka Górska-Tomaszewska, znana wszystkim jako „Baca”. Od 15 lat jest dyrygentką chóru Gospel Joy z Poznania, który jako jedyny chór gospel z Polski był  w USA i tam „u źródła”, chórzyści uczyli się, jak śpiewać gospel. Gospel to wielka pasja Bacy i styl jej życia.  Znana jest jako wulkan energii, ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. Prowadzi kilka chórów Gospel w Poznaniu, Suchym Lesie , Długiej Goślinie, które są zróżnicowane wiekowo.  Do tej pory  była już instruktorką kilkudziesięciu warsztatów gospel w Polsce. Agnieszka brała udział w programie TVP2 „Bitwa na Głosy” jako chórmistrz w poznańskiej drużynie MEZA oraz drużynie LIBERA, gdzie każdy z zespołów zajął III miejsce.

 

W sobotni wieczór organizator zaprasza na Koncert Gospel Joy w ramach Uwielbienia na godz. 19:30. Dla uczestników warsztatów wstęp będzie wolny, natomiast pozostałe osoby będą mogły nabyć bilet w cenie 20 zł., podczas trwania warsztatów lub przed samym koncertem w sobotę.
Koncert Finałowy będzie zwieńczeniem warsztatów w dniu 30 grudnia o godz. 17:00. W pierwszej kolejności wystąpią dzieci a po nich dorośli uczestnicy warsztatów. Podczas koncertu  każdy uczestnik warsztatów stanie się członkiem wielkiego chóru Gospel. Jest to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Uczestnicy zaprezentują poznane wcześniej utwory, towarzyszyć temu będzie wspaniała podniosła, zarazem radosna atmosfera. Wstęp będzie bezpłatny dla wszystkich, jednak ze wzgl. na ograniczoną ilość miejsc na widowni organizator rozda wejściówki, które będzie można odebrać w rejestracji, podczas trwania warsztatów lub bezpośrednio przed Koncertem Finałowym

 

Szczegóły

Start:
2014/11/29
Koniec:
2014/11/30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Poznań, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo