Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wrocław: Boguchwała – koncert uwielbienia

2015/05/20

Darmowy

Boguchwała to zespół, którzy tworzą profesjonalni muzycy, współpracujący na co dzień z takimi artystami, jak m.in. Katarzyna Groniec, Pink Freud, Natalia Lubrano, Alicja Janosz, Paulina i Natalia Przybysz, Night Marks Electric Trio czy Shata QS.Patronat nad koncertem objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

Sami mówią o sobie, że są grupą profesjonalistów, którzy postanowili oddawać chwałę Bogu używając swoich talentów, aby modlić się muzyką i śpiewem oraz pomagać innym w radosnej modlitwie i uwielbieniu.

Nigdy nie spotkałem się z taką muzyką, a od paru lat kiełkował mi w głowie pomysł założenia takiego zespołu. Nie inspirujemy się nikim. Działamy pod natchnieniem Ducha Świętego i na podstawie swojego bardzo dobrego wykształcenia muzycznego – mówi Adam Kabaciński (basista Night Marks Electric Trio i Electro-Acoustic Beat Sessions), pomysłodawca całego projektu.

Podczas koncertu 20 maja usłyszymy znane i lubiane pieśni śpiewane w polskich kościołach przearanżowane na bardziej taneczne rytmy, przy których ludzie mogą modlić się i uwielbiać Boga nie tylko w duchu, ale także w formie dynamicznego tańca.

Kładziemy nacisk na melodyjność naszych wykonań, żeby inni mogli przy nich bez oporu potańczyć. Nie chcemy się „spinać” pod względem jedności stylistycznej i gatunkowej. Wręcz przeciwnie, mieszamy różne style, a naszą spójnością jest Pan Bóg i teksty, które śpiewamy do Niego i o Nim  dodaje Adam Kabaciński.

Zespół Boguchwała obraca się więc w bardzo różnych stylistykach: od muzyki gospel, R&B, hip-hop, przez dance, elektro, house, po rock, a nawet salsę. Na koncertach można także usłyszeć ich autorskie kompozycje i teksty.
Zespół zagrał już kilka razy we Wrocławiu, m.in. w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny i Klubie Młodzieżowym The Gate. Tym razem jednak wszyscy spragnieni radosnego i energicznego uwielbienia Boga będą mieć do dyspozycji bardzo przestronną salę Centrum Konferencyjnego przy ul. Szybowcowej 23 (obok kręgielni Creator).

Jako zachęta dla wszystkich niezdecydowanych niech posłuży post zamieszczony przez jednego z gości na facebookowym profilu zespołu Boguchwała po koncercie w restauracji Przyjaciele i Znajomi: „…wpadłem na ostatnie pół godziny i od pierwszych dźwięków wyskoczyłem z butów, łapy same uniosły się do góry i wielbiłem Jezusa z wami. Było F*A*N*T*A*S*T*Y*C*Z*N*I*E”.

Relację prasową z tego koncertu można przeczytać pod adresem: http://wroclaw.gosc.pl/doc/2424527.Kto-tanczy-modli-sie-4-razy

 

Koncert odbędzie się 20 maja 2015 r. o godz. 19.00 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Szybowcowej 23 we Wrocławiu (budynek Creator). WSTĘP WOLNY!
Zespół Boguchwała wystąpi w składzie: Agnieszka Damrych, Agnieszka Musiał i Kasia Bogusz (wokale), Łukasz Sobolak (perkusja), Łukasz Damrych (klawisze), Piotr Adamiak (gitara), Adam Milwiw-Baron (trąbka), Piotr Szwec (saksofon), Adam Kabaciński (bas).

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora koncertu, Wspólnoty Chrześcijańskiej „Wrocław dla Jezusa”, pod adresem: www.wdj.pl.

Szczegóły

Data:
2015/05/20
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce

Centrum konferencyjne
ul. Szybowcowa 23
Wrocław, Polska
Strona internetowa:
www.wdj.pl

Organizator

Boguchwała

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo