Nazaret wchodzi do studia – zapowiedź nadchodzącej płyty [video]

Już 17 marca 2016 zespół Nazaret zaczyna nagrywanie debiutanckiej płyty. Będzie zawierała 12 autorskich utworów. Posłuchajcie Magdy Sobczak – wokalistki zespołu, która opowiada o nadchodzącym materiale. Premiera płyty zapowiadana jest w czerwcu 2016 roku.

Twórczość NAZARET zaliczana jest do nurtu SACRO i jest próbą łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy sześcioro przyjaciół, którzy swoją fascynację przekładają na twórczość. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej, co ubraną w dźwięki modlitwą.

Wszystkie teksty piosenek, kompozycje i aranże są autorstwa zespołu. Muzyka, jaką tworzą, jest wypadkową tego, w czym najlepiej się czują. Jest jedną z form, która pozwala docierać z przesłaniem do młodych ludzi. Są rzeczy, które robi się z potrzeby serca, by mówić, śpiewać o tym, co dla nich ważne i o co warto walczyć.

W roku 2015 ukazała się ich debiutancka płyta DEMO. Można na niej usłyszeć między innymi utwór „Bóg jest moją miłością ”. Dzięki głosom fanów trafiła ona na listy przebojów radia RDN Małopolska oraz Radia Victoria „ Między Łodzią a Warszawą”.

W maju 2015 roku zespół wystąpił w programie „Między Ziemią a Niebem ” emitowanym przez stację TVP1 HD, gdzie. Kilka tygodni później zespół został zaproszony do świątecznego odcinka programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 HD, gdzie zagrali swój najnowszy utwór pt. „Chcemy żyć”.

koncertTY_zaproszespol2_750-100

 

 

Może Ci się również spodoba