New Day – Nowy Dzień

New Day - nowy dzień CDMija właśnie 10 lat od powstania New Day i z tej okazji siódma płyta zespołu zatytułowana została po prostu – NOWY DZIEŃ. To płyta niecodzienna pod każdym względem, zarówno muzycznym jak i tekstowym, ale tym bardziej wyjątkowa, gdyż jest spełnieniem muzycznych marzeń zespołu. Do nagrania płyty udało się zaprosić znakomity chór i kwartet smyczkowy, oraz wielu wspaniałych artystów m.in. z Afryki.

 

Liderem zespołu jest Rafał „Boni” Boniśniak – niezmiennie od lat zafascynowany Afryką, co słychać na każdej płycie zespołu. A tych jest już sporo – ” Znany jest też z dobrego poczucia humoru i dużej pracowitości co potwierdza tytuł „Honorowego Ślązaka”.

„Kluczem do nawrócenia była moja przekora. Starałem się usilnie sobie udowodnić, że Ktoś taki jak Bóg nie istnieje. Poniosłem totalną klęskę. Były znaki na niebie i na ziemi, które rozkładały mnie na łopatki.” – mówił w wywiadzie dla tygodnika Idziemy.

 

Warto jeszcze wspomnieć, że teledysk do tytułowej piosenki Nowy Dzień zdobył II nagrodę podczas XXIX Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów – Niepokalanów 2014.

 

 

Na krążku znajdziecie 11 utworów:

1. Żyję w Tobie, sł. i muz. R. Boniśniak
2. Nowy dzień, sł. i muz. L. Gott
3. Dzieci z miasta Wau, sł. i muz. R. Boniśniak
4. Twoje miłosierdzie, sł. i muz. R. Boniśniak
5. Powietrzem moim jest, sł. i muz. M. Barnett
6. Antosikowy, sł. i muz. R. Boniśniak
7. Piękno jest w nas, sł. i muz. R. Boniśniak
8. Pieczęć, sł. Pnp 8, 6-7b, muz. R. Boniśniak
9. Otwórz me oczy o Panie, sł. i muz. P. Baloche
10. Wyspa, sł. i muz. R. Boniśniak
11. Jedyna nadzieja, sł. i muz. N. Górka
Wydawca: PAPAYA Studio

Strona zespołu: www.newday.com.pl

 

Płytę New Day – Nowy Dzień kupicie w naszym sklepie:

chrześcijańskie granie

Może Ci się również spodoba