Ogień radości w Ostrołęce – relacja z rekolekcji!

rekolekcje_ognia_2015 (5)

 

Przez dwa dni Chrześcijańskie Granie gościło podczas 4 rekolekcji z o. Manjakalem w Ostrołęce. Czterodniowe spotkanie zgromadziło prawie dwa tysiące osób z kraju i zagranicy. Co przyciągnęło na „Rekolekcje Ognia” takie tłumy?

 

Odpowiedź na pytanie wydaje się prosta. Radość. Przez dwa dni spotkania można było doświadczyć jej nie jeden raz. I była to momentami radość nie z tej ziemi. Wielu z tych, którzy pojawili się na rekolekcjach mogło doświadczyć jeszcze czegoś większego niż emocje… Poza uzdrowieniami fizycznymi były te najważniejsze. Pan uzdrawiał dusze ludzi.

 

Jak to się działo? Proste. Na mocy sakramentów. Przez przebaczenie. Przez pokutę. Przez codzienną Eucharystię. Taka jest recepta na uzdrowienie. Jest nią sam Jezus Chrystus. Przekonywał o tym o. Manjakal. Wielu z tych, którzy pojawili się w hali im. Gołasia w Ostrołęce tego doświadczyło.

 

Ale rekolekcje się nie kończą. Pan Bóg będzie działał. Ale to tylko zależy od tego co z tym zrobi człowiek.”Rekolekcje Ognia” podobnie jak spotkanie „Jezus na Stadionie” pokazały jak potrzebujemy prostego, pełnego mocy Ducha Świętego głoszenia Dobrej Nowiny. Pragniemy jednak nie tylko słuchać, ale i doświadczać Jego działania. Potrzebujemy tego, aby nasza wiara mogła ożyć. Często jesteśmy duchowo uśpieni. Pomaga w tym z pewnością Uwielbienie. Wyraża ono to, czego nie potrafimy często wypowiedzieć słowami. Muzyka otwiera serca. W tym przypadku na Jego działanie. Teksty śpiewane przez zespół pomagały się modlić. One były modlitwą.

 

Po co są „Rekolekcje Ognia” ? Każdy kto pojechał do Ostrołęki przywiózł ze sobą inną odpowiedź. Są może i tacy, którzy nie doświadczyli Bożego działania w tej formie rekolekcji. Takie spotkania  mogą nauczyć jednak jednego – w każdej sytuacji warto Uwielbiać Pana Boga.

 

rekolekcje_ognia_2015 (1)

 

M/chrzescijanskiegranie.pl

Może Ci się również spodoba