Teresa 500 – „Źródło” / teledysk na wspomnienie św. Jana od Krzyża

W liturgiczne wspomnienie św. Jana od Krzyża Teresa 500 udostępniła w wideoklip „Źródło” promujący dwupłytowy album BÓG SAM WYSTARCZA – poezje z Karmelu. Polecamy!

ŹRÓDŁO życia tryska w każdym człowieku, mówiąc mu, że jest dobry i wyznaczając drogę dobroci prowadzącą do odwiecznego spotkania ze swoim Stwórcą. Taki jest właśnie św. Jan od Krzyża: on nie boi się pisać o sprawach trudnych. Wprost przeciwnie, ubiera w poezję wielkie prawdy wiary i budzi w nas tęsknotę za tym, co wieczne.

Sam album możecie kupić tutaj, a zespół mogliśmy niedawno słyszeć w Warszawie podczas 6. Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

„To płyta paradoksalna. Do góry nogami. W rozpędzonym, gnającym na oślep świecie, który wysyła na lewo i prawo jeden komunikat: „Kupuj!” wezwania w stylu „wśród ran moje rozkosze, w pogardzie szczęście całe, w ubóstwie moje skarby”, brzmią jak dewizy nie z tej ziemi. Bo są nie z tej ziemi. To poezja najczystszej próby, absolutna ekstraklasa literatury mistycznej, osobiste pełne tęsknoty hymny tych, które „pozwoliły się uwieść”. Jak to dobrze, że inicjatorzy projektu odkurzyli te teksty i ubrali je w porywającą muzykę! „- napisał w recenzji Marcin Jakimowicz, redaktor Gościa Niedzielnego.

 

Teresa 500 w składzie:
Kuba Blokesz – wokal, gitara, kompozycja
Katarzyna Blat – wokal
Dominika Kierpiec – Kontny – wokal, wiolonczela
Elżbieta Tompolska – flety
Krzysztof Augustyn – kontrabas
Bartosz Sałdan – perkusjonalia
Józef Rusinowski – perkusjonalia, piano
o. Mariusz Wójtowicz OCD – menadżer projektu
http://teresa500.pl/

Może Ci się również spodoba