Ubieramy modlitwę w dźwięki – rozmawiamy z Magdą Sobczak, wokalistką zespołu Nazaret,

nazaret_koncertowe

Muzycznie poruszają się na pograniczu popu i rocka. Grali w Pytaniu na śniadanie oraz na pielgrzymkach na Jasną Górę. Dzisiaj przedstawiamy Wam Nazaret w wywiadzie z Magdą Sobczak, wokalistką zespołu. Niedawno dołączyli do naszego serwisu www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl – znajdziecie tutaj najbliższe koncerty zespołu i wieści o nadchodzącej płycie. Zapraszamy! 

 

Mateusz Stolarski (koncerTY+) – Jak to się stało, że gracie razem? I dlaczego właśnie taki rodzaj muzyki? Czy jest to ostateczne brzmienie zespołu?

Magda Sobczak (Nazaret) – Początki naszego muzykowania chrześcijańskiego sięgają lat młodzieńczych. Reaktywacja zespołu miała miejsce w 2015 roku. Zatem od roku tworzymy własny materiał w obecnym składzie. Muzyka, jaką tworzymy jest także jedną z form, która pozwala docierać z przesłaniem do młodych ludzi. Są rzeczy, które robi się z potrzeby serca, by mówić, śpiewać o tym, co dla nas ważne i o co warto walczyć. Muzyka, jaką tworzymy jest wypadkową tego w czym czujemy się najlepiej, jest efektem naszych inspiracji muzycznych, próbą łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Język muzyczny, którym się posługujemy zaliczany jest do stylu pop/rock, z racji treści do nurtu sacro.

Do kogo chcecie dotrzeć z Waszą muzyką?

Muzyka, jaką tworzymy jest jedną z form, która pozwala docierać nam z przesłaniem do młodych ludzi. Do tworzenia muzyki podchodzimy z pasją i z poczuciem misji.

 

 

Gdzie zagraliście pierwszy koncert? Jakie były reakcje publiczności?

Pierwszy koncert odbył się w Bochni i był koncertem charytatywnym, jednak od tego czasu skład zespołu uległ zmianie. W obecnym składzie przyjęliśmy występ oraz zasiedliśmy w gronie jury I Przeglądu Angielskiej Piosenki Religijnej w Bochni, gdzie mogliśmy wyłonić młode talenty muzyki chrześcijańskiej. Dobry odbiór ze strony publiczności wskazywał na udaną zabawę, a pomysł zorganizowania przeglądu okazał się być trafiony – młodzi ludzie objawili nie tylko pasję i talent, ale i swoją wiarę.

 

Nazaret wystąpił w "Pytaniu na śniadanie" w TVP2

Nazaret wystąpił w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2

 

A teraz gdzie najchętniej gracie? Macie jakieś największe marzenie koncertowe?

Lubimy grać koncerty plenerowe. Gorąco wspominamy koncert dla XXXV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, gdzie reakcja pielgrzymów przeszła nasze oczekiwania i wspólnie z publicznością modliliśmy się poprzez muzykę. Uwielbialiśmy Pana Boga łącząc się we wspólnym śpiewie. Miło wspominamy udział w uroczystości nadania tytułu i godności Bazyliki Mniejszej w Radecznicy, gdzie daliśmy koncert w dniu proklamacji. Wspominamy także jako jedne z pierwszych występów w obecnym składzie koncerty w Tarnowie, Bochni, Tarnobrzegu, Krakowie. Wszystkie te występy są dla nas dowodem na to, że nasza praca artystyczna ma sens. Jeden z ostatnich koncertów, organizowany przez TV Trwam oraz ŚDM w Bochni – I Wieczór Uwielbienia w Bochni był dla nas ogromnym wydarzeniem i wyzwaniem.

Co to dla Was znaczy – grać dla Boga?

Proces tworzenia własnych utworów, przelewania swoich przemyśleń na papier, ubierania ich w dźwięki, jest dla nas formą osobistego kontaktu z Bogiem oraz swoistą modlitwą. Wszystkie teksty piosenek, kompozycje i aranże są autorstwa zespołu. Twórczość zespołu jest nie tyle formą prezentacji artystycznej, co ubraną w dźwięki modlitwą.

Jakie macie najbliższe plany koncertowe? Wiem, że macie materiał na płytę – kiedy ma szansę się ukazać?

Nasze aktualne plany koncertowe można śledzić na naszej stronie internetowej www.n-a-z-a-r-e-t.pl. W dalszym ciągu pracujemy nad materiałem na naszą debiutancką płytę. Myślę, że uda nam się zrealizować to marzenie w 2016 roku.

 

Zaproś Nazaret do siebie! Zobacz i posłuchaj zespołu na naszej stronie w zakładce „Nazaret”.

koncertTY_zaproszespol2_750-100

Może Ci się również spodoba