Wilku, KAZIK, Marika w filmie o Powstaniu Warszawskim (patronat)

premiera-5-s

Wilku, KAZIK, Marika, Darek Malejonek, LaoChe, Lilu, Bilon, Grupa Warszawiaki i L.U.C. w filmie „Tacy jak my”opowiadają o wpływie Powstania Warszawskiego na ich życie i twórczość. „Tacy jak my” w kinach w całej Polsce już od 5 sierpnia 2016r. – podaje serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

W odpowiedzi na apel pana prof. Leszka Żukowskiego o wsparcie Powstańców, postanowiliśmy przekazać 5000zł i złotówkę z każdego sprzedanego biletu na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. – informuje dystrybutor.

Tacy jak My” opowiada o tęsknocie i potrzebie kulturowej tożsamości. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią stołecznych ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.

Szukaj dobrych filmów na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Film „Tacy jak my” powstał przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego oraz z udziałem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Początkowo projekt miał opierać się głównie na materiałach archiwalnych. Z czasem powstała koncepcja dokumentu, w którym młodzi ludzie (sonda uliczna), a także znani artyści opowiadają o swoich odczuciach oraz refleksjach na temat Powstania Warszawskiego. Podkreślają jak wielki wpływ mają wydarzenia tamtych lat na ich życie oraz twórczość. Mówią o projektach upamiętniających historię Powstania, w których uczestniczyli. Dzięki temu powstaje most łączący pokolenia oraz wartości, pokazujący, że „Pamiętamy” to nie tylko slogan, to patriotyczny duch wszystkich Polaków.

Patronat nad filmem objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

Może Ci się również spodoba